Bardak Mum Yapımında Neler Kullanılır?

tarafından
102
Bardak Mum Yapımında Neler Kullanılır?

Bardak Mum Yapımında Neler Kullanılır

Bardak Mum yapımında neler kullanılır, bu malzemelerin adı nedir, nereden temin ederim gibi sorularınız var ve cevap arıyorsanız doğru adrese hoş geldiniz.

Bardak Mum yapımında neler kullanılır sorusu zaman zaman evde canı sıkılan hobi arayışında olan ya da her geçen gün büyüyen bu pazarda yerini almak isteyen amatör üreticilerin sıklıkla cevabını aradığı bir sorudur.

 

Bardak Mum Yapımında Neler Kullanılır Nerede Bulunur

Bardak Mum yapımında neler kullanılır ve bu malzemeleri nereden bulurum diye aklınıza iki soru düştüyse tebrikler, sizde artık bir bardak mum üretimi yapmak istiyorsunuz demektir. Öncelikle bu malzemeler hobi aşamasında çalışacak kişiler için yani profesyonel anlamda büyük aşamalı üretim yapmayacaksanız internetten, hobi dükkânlarından ya da kimya malzemesi üreticilerinden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Bardak Mum yapımında neler kullanılır sorunuza geri dönecek olursak öncelikle hammadde olarak balmumu kullanabilirsiniz. Balmumu bulamadıysanız bunun yerine parafin ve steraini almanız gerekmektedir. Parafin ve steraini karıştırılarak kullanılması gerekmektedir bu aşamada karışım oranınız %85-90 parafin ve %10-15 oranında da steraini olması gerekmektedir. Alacağınız malzeme oranlarınızı buna göre hesaplayınız. Daha sonra bu hammaddeyi benmari usulü eritmek için iki ayrı kap ya da mikrodalga da eritmek için tutamaklı olan mikrodalgaya dayanıklı bir adet kap. Mum fitili, fitil seçerken fitilin yanarken çıkardığı is ve kokudan kullanıcıya zarar vermemek için muhakkak çinko ya da pamuk fitil seçiniz. Fitilinizin mum kalıbı içinde şık durması için muhakkak fitil sabitleyici almayı da unutmayın. Fitil sabitleyicinizi mum kalıbının dibine sabitlemek için silikon tabancasına ihtiyacınız olacaktır. Mumunuzun kokusu ve rengi olsun istiyorsanız mum boyası ve esans yağları da almanız gerekmektedir. Ve Bardak Mum yapımında neler kullanılır sorusunun en önemli cevabı olan istediğiniz şekle sahip bardak veya fincan da almanız gereken bir malzemedir. Eğer ki hammaddeyi benmari usulü eritecekseniz suyunuzun sıcaklığı kaynama noktası olmayan 85 derece olması gerekmektedir, bunun için termometre işinizi görecektir. Ve son olarak fitilin boyunu ayarlamak için makasa ihtiyacınız vardır. Bardak Mum yapımında neler kullanılır sorunuza cevap olarak hazırladığımız bu yazımızda ki malzemeleri bir araya getirdiğiniz de artık bardak mumu yapmak için bir eksiğiniz kalmayacaktır.