Bardak Mum Nerelerde Kullanılır?

tarafından
121
Bardak Mum Nerelerde Kullanılır?

Bardak Mum Nerelerde Kullanılır?

Mumlar, elektriğin olmadığı eski zamanlarda aydınlatma için kullanılıyor olsa da günümüzde daha çok dekoratif ve süs eşyası olarak kullanılmaktadır. Mum çeşitlerinden olan bardak mum ortamı aynı anda hem daha şık hem de nostaljik hale getirir. Bu yüzden dekoratif amaçlı tercih edilirler. Bardak mumların çok tercih edilmesinin nedeni hem ucuz olması hem kolay tedarik edilebilmesi hem de koku ve renk seçeneğinin bol olmasıdır. Her yerde bulabileceğimiz kolaylıkla satın alabileceğimiz bardak mumların kullanım alanı geniştir. Oldukça çok çeşidi bulunan bardak mumlar ortamınızı ve evinizi daha şık ve daha özel hale getirirler.

Bardak mum; özel gün ve davetlerde, akşam yemeklerinde şık bir mekan havası vermek için sıklıkla tercih edilebilir. Hatta geçenlerde gittiğimiz misafirlikte banyoda süs olarak da kullanılmış, ortama farklı bir ambiyans katmıştı. Dekoratif olarak kullanılmasının yanında bazı kişiler hobi olarak bardak mum koleksiyonu da yapabilmektedir. İşletmeciler mekanlarında bardak mumları kullanarak müşteri memnuniyet ve ilgisini kazanmaktadır. Herhangi bir mekana yemek yemek için gittiğimizde masada güzel kokusu ve renkleriyle duran bardak mum, belki de bu mekana tekrardan gelmemizde tercih sebebi olacaktır. Sağlık açıcından da herhangi bir sorun teşkil etmeyen bardak mumları gönül rahatlığı ile gerek evlerinizde süs eşyası olarak gerekse koleksiyon olarak kullanabilirsiniz.

Bardak Mum Koku ve Renk Seçimi

Bardak mumlarda koku ve renk seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekmektedir. Romantik bir akşam yemeğinde kırmızı renklerde seçilmiş bardak mumlar ortama romantik bir hava katar. Evlerde dekorasyon yaparken lavanta, yasemin vb. kokularının yanında koltuk takımınıza uygun renklerde seçilen bardak mum yine kendini tamamlayacaktır ve ortama şık bir hava görüntüsü katacaktır. Bardak mum ile evlerinizde estetik bir görüntü oluştururken sizlere bazı ip uçları vereceğiz:

  • Küçük bardak mumlarını yemek masalarında tercih etmelisiniz.
  • Bardak mumları koltuk takımınız veya halılarınız ile benzer renklerde seçerek takım bütünlüğü sağlayabilirsiniz
  • Özellikle banyolarınızda farklı renklerdeki bardak mumları yan yana kullanmaktan çekinmeyin. Böylelikle daha göze çarpıp dikkat çeken bir dekorasyon oluşturursunuz.
  • Yaz aylarında ağır kokulu bardak mumlar kullanmaktan kaçının. Bunun yerine daha hafif kokulu mumlar tercih edebilirsiniz.