Bardak Mum Nedir?

tarafından
111
Bardak Mum Nedir?

Bardak Mum Nedir?

Bardak mum dekorasyon için kullanabileceğiniz bir obje olmanın yanı sıra özel günlerinizde ya da romantik bir yemek esnasında da kullanabileceğiniz bir yardımcı ögedir. Farklı farklı renklerde olabilmektedir ve aydınlanma amacıyla da kullanılabilir. Beyaz, krem, kırmızı, sarı, mavi, pembe gibi renkler en çok tercih edilen renklerdir. Bu renkler bazılarında mum rengini temsil ederken bazılarında bardağı temsil etmektedir. Renkleri dışında kullanacağımız bu ürünler artık farklı bir duyumuz olan koklama duyusunu da harekete geçirmektedir. Son zamanlarda bazı özel çiçekler, deniz esinti ya da vanilya gibi kokulara sahip bardak mum kokuları çeşidi sayısı daha da artarak farklı farklı kokular da üretilmektedir.

Bardak Mum Maliyeti

Bardak mum çeşitleri o kadar fazladır ki almadan önce hangi amaçla kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Kokulu, simli ya da renkli bir sürü seçenek sizleri bekliyor olacak. Beyaz, simli, çiçek kokulu ve küçük boy olanlar daha fazla tercih edilmektedir ama diğerlerinin kullanımı da oldukça fazladır.  Kendinize bir tane belirlediğinizi var sayarsak bile hala fiyatlarınızı etkileyecek olan bir etmen daha olacaktır. O da seçtiğiniz boyutun ne olacağı, bu konuda da kararınızı verdikten sonra hayalinizdeki için fiyatı netleştirmiş oluyorsunuz. Şimdi karar verdikleriniz arasından kaç adet istediğinize karar verebilirsiniz. Bu şekilde istediğiniz bardak mum maliyetinin ne kadar olduğunu belirleyebilirsiniz.

Bardak Mum Yapımı

Bardak mum yapmanın en güzel yanı tüm isteklerinizi biliyor olmanız ve bu istekleriniz doğrultusunda hem çok özgün hem de çok özel bir tane üretecek olmanızdır. Kokusu, rengi, deseni, kalıbı tamamen sizin kararınıza göre olan bir bardak mum yapabilmek için öncelikle biraz parafin ve biraz stearine ihtiyacınız var. Gerekli olan bu malzemeleri kırtasiye gibi yerlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Bardak mum yapabilmek için öncelikle bunları  eritip karıştırmalısınız. Koku için istediğiniz esansı ekleyebilirsiniz. Bu arada istediğiniz rengi de eklemeyi unutmayın. Sonrasında erittiğiniz bu malzemeleri istediğiniz şekildeki kaba ya da kullanacağınız bardağa boşaltın ve fitili koyduktan sonra iyice sertleşene kadar soğutun. Böylelikle artık mumunuz kullanmanız için hazır.