Bardak Mum Nasıl Yapılır?

tarafından
103
Bardak Mum Nasıl Yapılır?

Bardak Mum Nasıl Yapılır?

Hissettirdiklerinden dolayı günümüzde kullanımı artmıştır. Artık insanlar kendilerini daha özel hissetmek için çeşitli şeylere başvurmaktadırlar . Mesela sıradan günler arasında bile özel anlara ve özel hissetmeye ihtiyaç duymaktadırlar. Bunu bazen kokulu bir bardak mum yanında kitap okuyarak  bazen de romantik bir akşam yemeğimize eşlik edene bir bardak mum ile yapılmaktadır. Çeşitli renklere sahip olabilmekte ve aydınlanma amacı ile de kullanılabilmektedir. Mum severlerin tercihleri gösteriyor ki mavi, kırmızı, beyaz, krem ve sarı renkleri çok fazla tercih edilmektedir. Kabı da bu renklere sahip olabilmektedir. Son zamanlar vanilya, çiçek ve deniz kokusu seçenekleri gibi kokulu olanlar daha çok tercih edilmektedir. Tabi bunlardan çok daha farklı kokular ve renkler de bulunmaktadır.

Bardak Mum Fiyat Çıkarma?

Rengi, kokusu, boyutu ya da simli olup olmaması bile bardak mum fiyatlarını etkilemektedir. Kübik, silindirik, kalp şeklinde ya da prizma şekli gibi farklı farklı formlarda olabilmektedir. Seçenek bu kadar çokken karar vermek de zorlaşıyor. Hayalinizde var olan için tüm özellikleri teker teker düşünmelisiniz. Nerede kullanılacaksa tabi ona göre özelliklerde olmalıdır. Sonrasında bardak mum fiyatı bu etkenler sonucunda ortaya çıkacaktır. Kaç adet istediğinizi de düşünerek fiyatı netleştirmiş olursunuz.

Bardak Mum Yapım Aşamaları?

Size özel bir bardak mum yapmak istiyorsanız bunun için tüm istediklerinizi düşünmelisiniz. Böylelikle yapacağınız  ürün ile özgün bir tasarıma sahip olmuş olacaktır. Rengiyle, simli olup olmamasıyla kokusuyla tamamen sizin karar verdiğiniz ve yaptığınız bir bardak mum özel anlarınızda sizi daha da mutlu edecektir. Kalıbı ve boyutu da yine sizin karar verdiğiniz bir konudur. Kırtasiyelerden elde edebileceğiniz parafin ve stearine ile işe başlayabilirsiniz. Yapım için gerekli bu malzemeleri  kolaylıkla bulabilirsiniz. İstediğiniz koku, renk ve simli olup olmaması durumuna göre de diğer malzemeleri de hazırlamalısınız. Öncelikle bu iki malzemeyi eritmelisiniz, ardından  istediğiniz diğer özellikleri elde edebilmek için de diğer malzemeleri ekleyebilirsiniz. Sonrasında formun oluşmasını planladığınız kalıptaki bardağa malzemeyi boşaltarak fitilini yerleştirebilirsiniz.Fitili karışım sıcakken yerleştirmelisiniz. Ve son işlem olarak da soğumaya bırakın ve tamamen soğumadan kullanmamaya dikkat edin.