Bardak Mum Çeşitleri

tarafından
165
Bardak Mum Çeşitleri

Bardak Mum Çeşitleri

Olağanüstü ve mükemmel bir iç veya dış mekan ortamı yaratmak istiyorsanız bardak mum tam size göre bir tercih olacaktır. Bardak mumlar ayrıca güzel ve rahatlatıcı bir ortam oluşturacak size farklı bir atmosfer sağlayacaktır. Evlere birkaç iyi yerleştirilmiş bardak mum zarif bir görüntü yaratabilir. Bardak mum alışverişi yapmaya karar verdiğimizde birçok farklı şekilde, renkte ve kokuda mum ile karşılaşırız. Ama neyi seçeceğimize karar vermemiz biraz zor olabilir. Bu seçimde rol oynayan faktörler bardak mumların fiyatları ve onları kullanacağımız alanlardır. Birçok bardak mum çeşidi mevcut olsa da sizlere birkaç tanesinden bahsederek seçiminizi kolaylaştırmak istiyoruz.

Sütunlu Bardak Mumlar

Bu tür bardak mumlar, farklı yüksekliklerde yuvarlak ve kare şekilli mumlardır. Sütunlu bardak mumlarının kenarları basit düz veya dokulu gibi olabilir. Etrafa duman yaymazlar. Bir odaya konulduklarında romantik bir hava katarlar. Öte yandan bunlar masada oldukça çarpıcı görünürler.

Konik Bardak Mumlar

Çeşitli boyutlarda olan bu bardak mum çoğunlukla mumluklarda kullanılır. Daha dikkat çekici ve belirgin ev dekorunu oluştururlar.

Dekoratif Bardak Mumlar

Özel günlerde kullanılan bu bardak mum çeşidi ev, ofis veya herhangi bir yerde mekanın dekorasyonu için kullanılır. Bunlar farklı şekillere, renklere ve boyutlara sahiptir. Evinizin görünümünü iyileştirmek için iyi bir seçim olacaktır.

Kokulu Bardak Mumlar

Kokulu bardak mumlar odanızı ferahlatmak ve her yere hoş kokuları yaymak için kullanılır. Hoş kokularıyla sizleri büyülerler ve günün stresini atmanızda yardımcı olurlar.

Aromaterapi Mumları

Aromaterapi bardak mumları, bazı hastalar için faydalı olabilmektedir. Sağlıklı ve ferah hava solumamıza olanak sağlarlar. Fiziksel ve zihinsel sağlığı geliştirebilirler. Bu mumlar bitkilerden elde edilen aromatik yağlarla elde edilirler. Astım hastalığı olanlarda doğal bir alternatif olurlar. Aromaterapi bardak mumları eteri yağlar ve yoğunlaştırılmış uçucu maddeler içerir. Bu maddelerin vücudu temizleme, iltihabı kurutma gibi bir takım sağlık faydaları vardır. Havaya zararlı bileşen yaymayıp aynı zamanda havayı temizlerler. Sentetik koku ve boya içermedikleri için baş ağrısına sebep olmazlar. Vegan bir ürün olan aromaterapi bardak mumları, içerisinde elde edildikleri bitkinin özelliklerini taşırlar. İnsan sağlığını geliştirmek ve her türlü stresi atmak amacıyla kullanılabilen aromaterapi bardak mumları günümüzde oldukça tercih edilen bir bardak mum çeşidi haline gelmiştir.